Material Design Components (8.x-1.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (25 entries)

en: Author
pl: Autor

en: Help
pl: Pomoc

en: Add
pl: Dodaj

en: View
pl: Widok

en: Published
pl: Opublikowane

en: Filter
pl: Filtr

en: Close
pl: Zamknij

en: Select all rows in this table
pl: Zaznacza wszystkie wiersze tabeli

en: Deselect all rows in this table
pl: Cofa zaznaczenie wszystkich wierszy tabeli

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Not published
pl: Nie do publikacji

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Primary
pl: Główny

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: Drag to re-order
pl: Chwyć, by zmienić kolejność

en: (active tab)
pl: (aktywna karta)

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
pl: Zmień kolejność wierszy podając wartości numeryczne zamiast przeciągając.

en: Show row weights
pl: Pokaż wagi wierszy

en: Hide row weights
pl: Ukryj wagi wierszy

en: You have unsaved changes.
pl: Masz niezapisane zmiany

en: Last saved
pl: Ostatnio zapisano

en: Not saved yet
pl: Jeszcze nie zapisano

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
pl: Nie utworzono jeszcze żadnego typu treści. Aby utworzyć nowy typ treści przejdź do <a href="@create_content">tego formularza</a>.
