Material Design Components (8.x-1.0-alpha2) - en to ur translation catalogue (7 entries)

en: Author
ur: مصنف

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Filter
ur: فلٹر

en: Select all rows in this table
ur: اس جدول کی تمام صفیں منتخب کریں

en: Deselect all rows in this table
ur: اس جدول کی تمام صفیں غیر منتخب کریں

en: Drag to re-order
ur: گھسیٹ کر ترتیب بدلیں

en: (active tab)
ur: (ایکٹِو ٹیب)
