Material Design Components (8.x-1.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (28 entries)

en: Author
hu: Szerző

en: Help
hu: Súgó

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Close
hu: Bezár

en: Select all rows in this table
hu: A táblázat minden sorának kiválasztása

en: Deselect all rows in this table
hu: A kiválasztás megszüntetése a táblázat minden sorában

en: Changed
hu: Módosítva

en: Not published
hu: Rejtett

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Drag to re-order
hu: Átrendezés húzással

en: (active tab)
hu: (aktív fül)

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
hu: A sorok újrarendezése húzás helyett numerikus súlyuk alapján.

en: Show row weights
hu: Sorok súlyának mutatása

en: Hide row weights
hu: A sorok súlyának elrejtése

en: lock
hu: zárolás

en: You have unsaved changes.
hu: Nem mentett változások vannak.

en: Last saved
hu: Utoljára mentve

en: Not saved yet
hu: Nem volt még mentve

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
hu: Még nincsenek tartalomtípusok létrehozva. A <a href="@create_content">tartalomtípus létrehozása oldalon</a> lehet új tartalomtípusokat hozzáadni.

en: @local-task-title@active
hu: @local-task-title @active

en: Slate (Default)
hu: Palaszürke (alapértelmezett)
