Material Design Components (8.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Author
tr: Yazar

en: Help
tr: Yardım

en: Add
tr: Ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Close
tr: Kapat

en: Select all rows in this table
tr: Bu tablodaki tüm satırları seç

en: Deselect all rows in this table
tr: Tablodaki satır seçimini iptal et

en: Changed
tr: Değişti

en: Not published
tr: Yayınlanmamış

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Primary
tr: Birincil

en: Secondary
tr: İkincil

en: Drag to re-order
tr: Yeniden sıralamak için sürükleyiniz

en: (active tab)
tr: (etkin sekme)

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
tr: Sürüklemek yerine, satırları sayısal ağırlığa göre yeniden sıralayın.

en: Show row weights
tr: Satır ağırlıklarını göster

en: Hide row weights
tr: Satır ağırlıklarını gizle

en: You have unsaved changes.
tr: Kaydedilmemiş değişiklikleriniz var.

en: Last saved
tr: Son kaydedilen

en: Not saved yet
tr: Henüz kaydedilmedi
