Mdrop Suite (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Content
fr: Contenu

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: None
fr: Aucun(e)

en: Link
fr: Lien

en: Center
fr: Centre

en: Default
fr: Par défaut

en: Background
fr: Arrière-plan

en: Top
fr: Haut

en: Text
fr: Texte

en: Bottom
fr: Bas

en: Success
fr: Succès

en: Warning
fr: Avertissement

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: Right
fr: Droit

en: White
fr: Blanc

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: Add new block
fr: Ajouter un nouveau bloc

en: Light
fr: Léger

en: Primary
fr: Primaire

en: Secondary
fr: Secondaire

en: Live preview
fr: Prévisualisation en direct

en: Vertical align
fr: Alignement vertical

en: Dark
fr: Sombre

en: Auto resize
fr: Redimensionner automatiquement

en: Modal width
fr: Largeur de la fenêtre modale

en: Modal height
fr: Hauteur de la fenêtre modale

en: Muted
fr: Muet

en: Remote video
fr: Vidéo distante

en: Inline block
fr: Bloc en ligne

en: Column widths
fr: Largeur des colonnes

en: Choose the column widths for this layout.
fr: Choisir les largeurs de colonne pour cette mise en page.
