Mdrop Suite (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Content
hi: सामग्री

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: None
hi: कोई नहीं

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Center
hi: मध्य

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Top
hi: ऊपर

en: Text
hi: लेख

en: Options
hi: विकल्प

en: Bottom
hi: तल

en: Success
hi: सफलता

en: Warning
hi: चेतावनी

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Text color
hi: पाठ रंग

en: Right
hi: दाएं

en: Info
hi: जानकारी
