Mdrop Suite (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Body
id: Isi

en: Content
id: Konten

en: None
id: Tiada

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Center
id: Tengah

en: Default
id: Bawaan

en: Top
id: Atas

en: Text
id: Teks

en: Options
id: Opsi

en: Bottom
id: Dasar

en: Warning
id: Peringatan

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Text color
id: Warna teks

en: Right
id: Kanan

en: White
id: Putih

en: Secondary
id: Sekunder

en: Muted
id: Meredam
