Mdrop Suite (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Content
pt: Conteúdo

en: Reset
pt: Redefinir

en: None
pt: Nenhum

en: Image
pt: Imagem

en: Center
pt: Central

en: Default
pt: Padrão

en: Background
pt: Fundo

en: Top
pt: Superior

en: Text
pt: Texto

en: Options
pt: Opções

en: Bottom
pt: Inferior

en: Success
pt: Sucesso

en: Warning
pt: Aviso

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Right
pt: Direita

en: Info
pt: Informações

en: White
pt: Branco

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Primary
pt: Primário

en: Secondary
pt: Secundário

en: Live preview
pt: Pré-visualização

en: Dark
pt: Escuro

en: Auto resize
pt: Auto redimensionamento

en: Modal width
pt: Largura da modal

en: Modal height
pt: Altura da modal

en: Muted
pt: Silenciado

en: Remote video
pt: Vídeo remoto

en: Inline block
pt: Bloco em linha

en: Column widths
pt: Larguras da coluna

en: Choose the column widths for this layout.
pt: Escolha as larguras da coluna para este layout.
