Mdrop Suite (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (38 entries)

en: Body
ru: Содержимое

en: Content
ru: Содержимое

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: Center
ru: Центр

en: Default
ru: По умолчанию

en: Background
ru: Фон

en: Top
ru: Вверху

en: Text
ru: Текст

en: Options
ru: Настройки

en: Bottom
ru: Снизу

en: Success
ru: Успешно

en: Warning
ru: Предупреждение

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Text color
ru: Цвет текста

en: Right
ru: Справа

en: Info
ru: Инфо

en: White
ru: Белый

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Paragraph
ru: Параграф

en: Light
ru: Светлая

en: Primary
ru: Первичный

en: Secondary
ru: Вторичный

en: Live preview
ru: "Живой" предпросмотр

en: Dark
ru: Темный

en: Auto resize
ru: Автоматически изменить размер

en: Background opacity
ru: Прозрачность фона

en: Gutter
ru: Канавка

en: Muted
ru: Заглушен

en: Remote video
ru: Внешнее видео

en: Inline block
ru: Inline-блок

en: Column widths
ru: Ширины столбцов

en: Choose the column widths for this layout.
ru: Выберите ширины столбцов для этого макета.

en: Background media
ru: Фоновая картинка медиа
