Mismatched entity and/or field definitions (1.0.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Actions
pt: Ações

en: Entity
pt: Entidade

en: Processing...
pt: Processando...

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Mismatched entity and/or field definitions
pt: Definições de entidade e/ou de campo incompatíveis
