Measuremail (8.x-1.0-beta3) - en to tr translation catalogue (33 entries)

en: Markup
tr: Biçim

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: List
tr: Liste

en: Cancel
tr: İptal

en: Language
tr: Dil

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Error Message
tr: Hata İletisi

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Required
tr: Zorunlu

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Update
tr: Güncelle

en: Add
tr: Ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: Email
tr: E-posta

en: Error
tr: Hata

en: Options
tr: Seçenekler

en: Hidden
tr: Gizli

en: Enabled languages
tr: Etkinleştirilmiş diller

en: Text field
tr: Metin alanı

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Translate
tr: Çevir

en: Element
tr: Öğe

en: Radios
tr: Radyo düğmeleri

en: An error has occurred.
tr: Bir hata oluştu.

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
tr: Bu alanın içerebileceği muhtemel değerler. Her değer için, anahtar|etiket biçiminde her satıra bir değer girin.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
tr: Anahtar saklanan değerdir. Etiket, görüntülenen değerlerde ve düzenleme formlarında kullanılır.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
tr: Etiket seçime bağlıdır: eğer satırda tek bir yazı varsa, hem anahtar hem de etiket olarak kullanılır.
