Measuremail (8.x-1.0-beta4) - en to da translation catalogue (38 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: List
da: Vis

en: Cancel
da: Annullér

en: Language
da: Sprog

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Error Message
da: Fejlmeddelelse

en: Weight
da: Vægt

en: Required
da: Obligatorisk

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Update
da: Opdatér

en: Add
da: Tilføj

en: View
da: Vis

en: Email
da: E-mail

en: Error
da: Fejl

en: Options
da: Valg

en: Please enter a valid email address.
da: Indtast venligst en gyldig e-mail-adresse.

en: Success
da: Succes

en: Hidden
da: Skjult

en: Enabled languages
da: Aktive sprog

en: Text field
da: Tekstfelt

en: Default value
da: Standardværdi

en: Language code
da: Sprogkode

en: Translate
da: Oversæt

en: Radios
da: Radioknapper

en: An error has occurred.
da: Der er opstået en fejl.

en: Checkboxes
da: Afkrydsningsfelter

en: Add element
da: Tilføj element

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
da: Værdierne som dette felt kan indeholde. Indtast én værdi pr. linje på formen nøgle|værdi.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
da: Nøglen er den værdi, som gemmes i databasen. Etiketten bruges ved visning og i redigeringsformularer.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
da: Etiketten er valgfri: Hvis en linje kun indeholder én tekststreng, vil det blive brugt både som nøgle og etiket.

en: Category %label has been deleted.
da: Kategori %label slettet.

en: New Page
da: Ny side

en: Basic elements
da: Grundlæggende elementer
