Measuremail (8.x-1.0-beta5) - en to sv translation catalogue (38 entries)

en: Markup
sv: Uppmärkning

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: List
sv: Lista

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Language
sv: Språk

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Edit
sv: Redigera

en: Error Message
sv: Felmeddelande

en: Weight
sv: Vikt

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Label
sv: Etikett

en: Update
sv: Uppdatera

en: Add
sv: Lägg till

en: View
sv: Visa

en: Email
sv: E-post

en: Error
sv: Fel

en: Options
sv: Alternativ

en: Please enter a valid email address.
sv: Var vänlig ange en giltig e-postadress.

en: Hidden
sv: Dold

en: Enabled languages
sv: Aktiverade språk

en: Text field
sv: Textfält

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Language code
sv: Språkkod

en: Translate
sv: Översätt

en: Radios
sv: Envalsknappar

en: Checkbox
sv: Kryssruta

en: An error has occurred.
sv: Ett fel har uppstått.

en: Checkboxes
sv: Kryssrutor

en: Add element
sv: Lägg till element

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
sv: De möjliga värden detta fält kan innehålla. Ange ett värde per rad med formatet nyckel|etikett.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
sv: Nyckeln är det lagrade värdet. Etiketten kommer att användas i visade värden och i redigeringsformulär.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
sv: Etiketten är valfri. Om en rad innehåller en ensam textsträng kommer den att användas både som nyckel och etikett.

en: Category %label has been deleted.
sv: Kategori %label har raderats.

en: Basic elements
sv: Grundläggande element
