Measuremail (8.x-1.0-beta5) - en to uk translation catalogue (45 entries)

en: Markup
uk: Розмітка

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Language
uk: Мова

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Error Message
uk: Повідомлення про помилку

en: Weight
uk: Вага

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Update
uk: Оновити

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Error
uk: Помилка

en: Options
uk: Опції

en: Please enter a valid email address.
uk: Прохання ввести коректну адресу електронної пошти

en: Success
uk: Успіх

en: Hidden
uk: Приховано

en: Enabled languages
uk: Увімкнені мови

en: Text field
uk: Текстове поле

en: Default value
uk: Базове значення

en: Language code
uk: Код мови

en: Translate
uk: Перекласти

en: Element
uk: Елемент

en: Radios
uk: Радіокнопки

en: Checkbox
uk: Прапорець

en: An error has occurred.
uk: Сталася помилка.

en: Checkboxes
uk: Прапорці

en: Add element
uk: Додати елемент

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
uk: Можливі значення, що може містити це поле. По одному значенню на рядок у форматі ключ|мітка

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
uk: Ключ - це значення, що зберігається. Мітка буде використовуватися у відображуваних значеннях і формах редагування.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
uk: Мітка є необов'язковою: якщо рядок містить лише текст, він буде і ключем і міткою.

en: Unique ID
uk: Унікальний ідентифікатор

en: Category %label has been deleted.
uk: Категорія %label була успішно видалена.

en: New Page
uk: Нова сторінка

en: Basic elements
uk: Основні елементи

en: Provides a form element for a single checkbox.
uk: Надає елемент форми для одного прапорця.

en: Provides a form element for a set of radio buttons.
uk: Надає елемент форми для набору радіоперемикачів.

en: Provides a form element for input of a single-line text.
uk: Надає елемент форми для введення однорядкового тексту.
