Measuremail (8.x-1.0-beta7) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Markup
id: Penanda

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Language
id: Bahasa

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Error Message
id: Pesan Kesalahan

en: Weight
id: Bobot

en: Required
id: Wajib

en: Settings
id: Pengaturan

en: Update
id: Perbarui

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: Error
id: Kesalahan

en: Options
id: Opsi

en: Please enter a valid email address.
id: Silakan isi dengan alamat email yang sah.

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Enabled languages
id: Bahasa yang diaktifkan

en: Text field
id: Bidang isian teks

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Translate
id: Terjemahkan

en: Element
id: Elemen

en: Radios
id: Radio

en: An error has occurred.
id: Ada kesalahan terjadi.

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
id: Nilai yang mungkin ada di bidang ini dapat berisi. Masukkan satu nilai per baris, dalam format key|label.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
id: Kuncinya adalah nilai yang tersimpan. Label akan digunakan dalam nilai dan bentuk edit yang ditampilkan.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
id: Label adalah opsi pilihan: jika baris berupa teks tunggal, itu akan digunakan sebagai kunci dan label.
