Measuremail (8.x-1.0-beta7) - en to ja translation catalogue (41 entries)

en: Markup
ja: マークアップ

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Language
ja: 言語

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Error Message
ja: エラーメッセージ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Required
ja: 必須

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Update
ja: 更新

en: Add
ja: 追加

en: View
ja: ビュー

en: Email
ja: メール

en: Error
ja: エラー

en: Options
ja: オプション

en: Please enter a valid email address.
ja: 正確なメールアドレスを入力して下さい。

en: Hidden
ja: 非表示

en: Enabled languages
ja: 利用可能な言語

en: Text field
ja: テキストフィールド

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Language code
ja: 言語コード

en: Translate
ja: 翻訳

en: Element
ja: 要素

en: Radios
ja: ラジオボタン

en: Checkbox
ja: チェックボックス

en: An error has occurred.
ja: エラーが発生しました。

en: Checkboxes
ja: チェックボックス(複数)

en: Add element
ja: 要素を追加

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
ja: このフィールドに保存可能な値。一つの値を一行ごとに、キー|ラベルのフォーマットで入力してください。

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
ja: キーはデータベースに保存される値です。ラベルは表示される値と編集フォームで使用されます。

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
ja: ラベルは任意です：1行にひとつの文字列だけを入力した場合は、キーとラベルの両方に使用されます。

en: Category %label has been deleted.
ja: カテゴリー %label が削除されました。

en: Basic elements
ja: 基本要素

en: Provides a form element for a single checkbox.
ja: 1つのチェックボックスのフォーム要素を提供します。

en: Provides a form element for input of a single-line text.
ja: 1行のテキストを入力するためのフォーム要素を提供します。
