AI Media Accessibility Audit (1.0.0) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Status
it: Stato

en: Action
it: Azione

en: Preview
it: Anteprima

en: Score
it: Punteggio

en: Warning
it: Avviso

en: Apply
it: Applica

en: Pass
it: Superato

en: Fail
it: Fallito
