Media AV Portal (2.0.0-rc1) - en to nl translation catalogue (21 entries)

en: Original image
nl: Originele afbeelding

en: Maximum height
nl: Maximumhoogte

en: Maximum width
nl: Maximumbreedte

en: Image style
nl: Afbeeldingsstijl

en: None (original image)
nl: Geen (originele afbeelding)

en: Image style: @style
nl: Afbeeldingsstijl: @style

en: Resource title
nl: Brontitel

en: @path is not a valid path.
nl: @path is geen geldig pad.

en: Responsive image style
nl: Responsive afbeeldingsstijl

en: Responsive image style: @responsive_image_style
nl: Responsive afbeeldingsstijl: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
nl: Selecteer een responsive afbeeldingsstijl.

en: Configure Responsive Image Styles
nl: Responsive Image-stijlen configureren

en: Cache maximum age
nl: Maximale leeftijd van de cache

en: URI of thumbnail storage directory
nl: URI van de bestandsmap voor miniaturen

en: Maximum size: %max_width x %max_height pixels
nl: Maximale afmetingen: %max_width x %max_height pixels

en: Maximum width: %max_width pixels
nl: Maximale breedte: %max_width pixels

en: Maximum height: %max_height pixels
nl: Maximale hoogte: %max_height pixels

en: Local URI of the thumbnail
nl: Lokale URI van het miniatuurvoorbeeld

en: Thumbnails location
nl: Locatie miniaturen

en: Thumbnails will be fetched from the provider for local usage. This is the URI of the directory where they will be placed.
nl: Miniaturen worden bij de bron opgehaald en lokaal opgeslagen op deze URI.

en: Could not prepare thumbnail destination directory @dir for oEmbed media.
nl: Kon de map @dir voor miniaturen van deze oEmbed-media niet voorbereiden.
