Media AV Portal (8.x-1.0-beta12) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: Original image
hu: Eredeti kép

en: Media
hu: Média

en: pixels
hu: képpont

en: Maximum height
hu: Minimális magasság

en: Maximum width
hu: Maximális szélesség

en: Image style
hu: Képstílus

en: None (original image)
hu: Nincs (eredeti kép)

en: Image style: @style
hu: Képstílus: @style

en: Resource title
hu: Forráscím

en: @path is not a valid path.
hu: @path nem egy érvényes útvonal.

en: Responsive image style
hu: Alkalmazkodó képstílus

en: Responsive image style: @responsive_image_style
hu: Alkalmazkodó képstílus: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
hu: Egy alkalmazkodó képstílus kiválasztása.

en: Configure Responsive Image Styles
hu: Alkalmazkodó képstílus beállítása

en: Cache maximum age
hu: Gyorsítótár maximális élettartama

en: URI of thumbnail storage directory
hu: Előnézet tároló könyvtár URI-ja

en: Maximum size: %max_width x %max_height pixels
hu: Legnagyobb méret: %max_width x %max_height pixel

en: Maximum width: %max_width pixels
hu: Legnagyobb szélesség: %max_width pixel

en: Maximum height: %max_height pixels
hu: Legnagyobb magasság: %max_height pixel

en: Local URI of the thumbnail
hu: Az előnézet helyi URI-ja

en: Thumbnails location
hu: Bélyegképek helye
