Media AV Portal (8.x-1.0-beta5) - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: Original image
ro: Imaginea originală

en: pixels
ro: pixeli

en: Maximum height
ro: Înălțime maximă

en: Maximum width
ro: Lățime maximă

en: Image style
ro: Stil imagine

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: Image style: @style
ro: Stil imagine: @style

en: Responsive image style
ro: Stil de imagine adaptiv

en: Responsive image style: @responsive_image_style
ro: Stil de imagine adaptiv: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
ro: Selectați un stil de imagine adaptiv.

en: Configure Responsive Image Styles
ro: Configurați Stilurile de Imagine Adaptive
