Media AV Portal (8.x-1.6) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Original image
tr: Özgün görsel

en: Media
tr: Medya

en: pixels
tr: piksel

en: Maximum height
tr: En fazla yükseklik

en: Maximum width
tr: En fazla genişlik

en: Image style
tr: Resim stili

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: Image style: @style
tr: Resim stili: @style

en: Resource title
tr: Kaynak başlığı

en: @path is not a valid path.
tr: @path geçerli bir yol değil.

en: Responsive image style
tr: Duyarlı resim stili

en: Responsive image style: @responsive_image_style
tr: Duyarlı resim stili: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
tr: Duyarlı bir resim stili seçin.

en: Configure Responsive Image Styles
tr: Duyarlı Görsel Stillerini Yapılandır

en: Cache maximum age
tr: Ön bellek yaşı üst sınırı

en: Maximum size: %max_width x %max_height pixels
tr: Maksimum boyut: %max_width x %max_height piksel

en: Maximum width: %max_width pixels
tr: Maksimum genişlik: %max_width piksel

en: Maximum height: %max_height pixels
tr: Maksimum yükseklik: %max_height piksel
