Media Bulk Upload (8.x-1.0-alpha17) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: List
pt: Lista

en: Edit
pt: Editar

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Label
pt: Rótulo

en: Fields
pt: Campos

en: Media
pt: Mídia

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Information
pt: Informações

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Media Types
pt: Tipos de Mídia

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.

en: Add a new @entity_type.
pt: Adicionar novo(a) @entity_type.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
pt: Ainda não há nenhum @entity_type. @add_link

en: No media types available. <a href=":url">Add media type</a>.
pt: Nenhum tipo de mídia disponível. <a href=":url">Adicionar tipo de mídia</a>.
