Media Bulk Upload (8.x-1.0-alpha20) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: List
it: Elenco

en: Edit
it: Modifica

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Label
it: Etichetta

en: Fields
it: Campi

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Information
it: Informazioni

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Media Types
it: Tipi di contributo mediale

en: Add a new @entity_type.
it: Aggiungere nuovo @entity_type.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
it: Non esiste ancora nessun @entity_type. @add_link
