Media Contextual Crop Embed (1.3.1) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Embed
pt: Embebido

en: View mode
pt: Modo de visualização

en: Media type
pt: Tipo de media

en: The view mode that is used by default
pt: O modo de visualização que é utilizado por predefinição

en: Media types selectable in the Media Library
pt: Tipos de media selecionáveis na Biblioteca de Media

en: View modes selectable in the "Edit media" dialog
pt: Modos de visualização selecionáveis na caixa de diálogo "Editar media"

en: Media widget
pt: Widget de media
