Media Contextual Crop Embed (2.0.5) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Embed
de: Einbetten

en: View mode
de: Ansichtsmodus

en: Media type
de: Medientyp

en: The view mode that is used by default
de: Der Ansichtsmodus, der standardmäßig verwendet wird

en: Media types selectable in the Media Library
de: In der Medienbibliothek wählbare Medientypen

en: View modes selectable in the "Edit media" dialog
de: Auswählbare Ansichtsmodi im Dialog „Medien bearbeiten“

en: Media widget
de: Mediensteuerelement
