Media Directories (2.0.5) - en to ar translation catalogue (34 entries)

en: Image size
ar: حجم الصورة

en: Delete
ar: حذف

en: Value
ar: القيمة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Name
ar: الاسم

en: Save
ar: حفظ

en: Add
ar: إضافة

en: All
ar: الكل

en: OK
ar: موافق

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Media
ar: ميديا

en: Desc
ar: تنازلي

en: Directory
ar: الدليل

en: Uncategorized
ar: غير مصنف

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: 1 item | @count items
ar[0]: خبر واحد
ar[1]: لا أخبار
ar[2]: خبران
ar[3]: @count أخبار
ar[4]: @count خبرا
ar[5]: @count خبر

en: Browser
ar: المتصفّح

en: Installed
ar: مثبت

en: Apply
ar: تطبيق

en: Values
ar: قيم

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ar: يُسمح بالملفات التي تحمل هذه الامتدادات فقط: %files-allowed.

en: Invalid input
ar: معلومة مدخلة غير صالحة

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Caches cleared.
ar: تم مسح ذاكرات التخزين الموقت.

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Asc
ar: تصاعدي

[ctx: Sort order]
en: Numerical
ar: عددي

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
ar: أبجدي

en: Master
ar: الرئيسي
