Media Directories (2.2.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Image size
fa: اندازه تصویر

en: Delete
fa: حذف

en: Value
fa: مقدار

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Reset
fa: بازنشانی

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: Add
fa: افزودن

en: All
fa: همه

en: OK
fa: موافقت

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Media
fa: رسانه

en: Desc
fa: نزولی

en: Directory
fa: دایرکتوری

en: Uncategorized
fa: دسته‌ بندی نشده

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Root
fa: ریشه

en: 1 item | @count items
fa[0]: 1 آیتم
fa[1]: @count آیتم

en: Browser
fa: مرورگر

en: Installed
fa: نصب شده

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Apply
fa: تایید

en: Values
fa: مقادیر

en: Offset
fa: جابجایی

en: Invalid input
fa: ورودی نامعتبر

en: Select terms from vocabulary @voc
fa: انتخاب واژه‌ها از واژگان @voc

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: - All -
fa: - همه -

en: Caches cleared.
fa: حافظه موقت پاکسازی شد.

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: Add media
fa: افزودن رسانه

en: Asc
fa: صعودی

en: Display error message
fa: نمایش پیام خطا

en: Master
fa: مدیر

en: Media name
fa: نام رسانه

en: Add @type via URL
fa: افزودن @type از طریق آدرس
