Media Directories (8.x-1.0-rc1) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Image size
hi: चित्र परिमाण

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Add
hi: जोड़ें

en: All
hi: सभी

en: OK
hi: ठीक है

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Media
hi: मीडिया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Not installed
hi: स्थापित नहीं

en: Uncategorized
hi: अवर्गीकृत

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: 1 item | @count items
hi[0]: १ वस्तु
hi[1]: @count वस्तुएं

en: Browser
hi: ब्राउज़र

en: Installed
hi: संस्थापित

en: Apply
hi: लागू करें

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

[ctx: Sort order]
en: Numerical
hi: संख्यात्मक

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
hi: वर्णानुक्रमक

en: Delete media
hi: मीडिया को हटा दें
