Media Directories (8.x-1.0-rc2) - en to nl translation catalogue (53 entries)

en: Image size
nl: Grootte van de afbeelding

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Value
nl: Waarde

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: - None -
nl: - Geen -

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Add
nl: Toevoegen

en: Rename
nl: Naam wijzigen

en: All
nl: Alle

en: New folder
nl: Nieuwe map

en: OK
nl: Ok

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Desc
nl: Aflopend

en: Directory
nl: Map

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Uncategorized
nl: Zonder categorie

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Root
nl: Basis

en: Root directory
nl: Hoofdmap

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Apply
nl: Toepassen

en: Values
nl: Waarden

en: Invalid input
nl: Ongeldige invoer

en: Select terms from vocabulary @voc
nl: Selecteer termen uit woordenlijst @voc

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: Edit media
nl: Media bewerken

en: Media browser
nl: Mediabrowser

en: Add media
nl: Media toevoegen

en: Asc
nl: Oplopend

en: Display error message
nl: Foutmeldingen weergeven

en: Select files
nl: Bestanden selecteren

[ctx: Sort order]
en: Numerical
nl: Numeriek

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
nl: Alfabetisch

en: Media type
nl: Mediatype

en: Select media
nl: Media selecteren

en: Save and select
nl: Opslaan en selecteren

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
nl: Maak een selectie of kies "Alle".

en: Delete media
nl: Media verwijderen

en: Media name
nl: Medianaam

en: Entity browser
nl: Entiteit-browser

en: Select entities
nl: Entiteiten selecteren

en: Remove @label
nl: @label verwijderen

en: 1 item selected | @count items selected
nl[0]: 1 item geselecteerd
nl[1]: @count items geselecteerd

en: Add @type via URL
nl: @type toevoegen via URL

en: Allowed providers: @providers.
nl: Toegestane aanbieders: @providers.

en: Added media items
nl: Toegevoegde media-items

en: Removing @label.
nl: Bezig met verwijderen van @label.

en: The media item %label has been removed.
nl: Het media-item %label is verwijderd.

en: The media item has been created but has not yet been saved. Fill in any required fields and save to add it to the media library. | The media items have been created but have not yet been saved. Fill in any required fields and save to add them to the media library.
nl[0]: Het media-item is aangemaakt maar nog niet opgeslagen. Vul de vereiste velden in en sla het op om het toe te voegen aan de bibliotheek.
nl[1]: De media-items zijn aangemaakt maar nog niet opgeslagen. Vul de vereiste velden in en sla ze op om ze toe te voegen aan de bibliotheek.
