Media Directories (8.x-1.0-rc2) - en to ro translation catalogue (39 entries)

en: Image size
ro: Dimensiunea imaginii

en: Delete
ro: Șterge

en: Value
ro: Valoare

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Reset
ro: Resetează

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Name
ro: Nume

en: Save
ro: Salvare

en: Add
ro: Adaugă

en: Rename
ro: Redenumire

en: All
ro: Toate

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Desc
ro: Descendent

en: Directory
ro: Director

en: Not installed
ro: Nu este instalat.

en: Uncategorized
ro: Necategorisit

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Root
ro: Rădăcină

en: Root directory
ro: Directorul rădăcină

en: 1 item | @count items
ro[0]: 1 articol
ro[1]: @count articole
ro[2]: @count de articole

en: Installed
ro: Instalat

en: Apply
ro: Aplică

en: Values
ro: Valori

en: Invalid input
ro: Intrare nevalidă

en: Select terms from vocabulary @voc
ro: Selectați termenii din vocabularul @voc

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Media browser
ro: Browser media

en: Asc
ro: Ascendent

en: Display error message
ro: Afișează mesaj de eroare

[ctx: Sort order]
en: Numerical
ro: Numeric

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
ro: Alfabetic

en: Master
ro: Expert

en: Media type
ro: Tip media

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
ro: Lăsați necompletat pentru toate. În caz contrar, primul termen selectat va fi implicit în loc de "Oricare".

en: Media name
ro: Nume media

en: Select entities
ro: Selectați entități
