Media Directories (8.x-1.0-rc3) - en to sv translation catalogue (47 entries)

en: Image size
sv: Bildstorlek

en: Delete
sv: Radera

en: Value
sv: Värde

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Taxonomy
sv: Taxonomi

en: Reset
sv: Återställ

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Name
sv: Namn

en: Save
sv: Spara

en: Add
sv: Lägg till

en: Rename
sv: Byt namn

en: All
sv: Alla

en: New folder
sv: Ny mapp

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Desc
sv: Fallande

en: Directory
sv: Katalog

en: Not installed
sv: Inte installerad.

en: Uncategorized
sv: Ej kategoriserad

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Root
sv: Rot

en: 1 item | @count items
sv[0]: 1 artikel
sv[1]: @count artiklar

en: Browser
sv: Webbläsare

en: Installed
sv: Installerad

en: Apply
sv: Applicera

en: Values
sv: Värden

en: Invalid input
sv: Ogiltig inmatning

en: Select terms from vocabulary @voc
sv: Välj termer från vokabulär @voc

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Edit media
sv: Redigera media

en: Add media
sv: Lägg till media

en: Asc
sv: Stigande

en: Display error message
sv: Visa felmeddelande

[ctx: Sort order]
en: Numerical
sv: Numerisk

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
sv: Alfabetisk

en: Master
sv: Huvud

en: Media type
sv: Mediatyp

en: Select media
sv: Välj media

en: Save and select
sv: Spara och välj

en: Delete media
sv: Radera media

en: Media name
sv: Medianamn

en: Entity browser
sv: Objektläsare

en: 1 item selected | @count items selected
sv[0]: 1 objekt har valts
sv[1]: @count objekt har valts

en: Added media items
sv: Lade till mediaobjekt

en: The media item %label has been removed.
sv: Medieobjektet %label har tagits bort.

en: The media item has been created but has not yet been saved. Fill in any required fields and save to add it to the media library. | The media items have been created but have not yet been saved. Fill in any required fields and save to add them to the media library.
sv[0]: Medieobjektet har skapats men har ännu inte sparats. Fyll i eventuella obligatoriska fält och spara för att lägga till det i mediebiblioteket.
sv[1]: Medieobjekten har skapats men har ännu inte sparats. Fyll i eventuella obligatoriska fält och spara för att lägga till dem i mediebiblioteket.
