Media Directories (8.x-1.0-rc2) - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: Image size
tr: Resim boyutu

en: Delete
tr: Sil

en: Value
tr: Değer

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Reset
tr: Sıfırla

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: Add
tr: Ekle

en: All
tr: Tümü

en: New folder
tr: Yeni klasör

en: OK
tr: Tamam

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Media
tr: Medya

en: Desc
tr: Azalan

en: Directory
tr: Dizin

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Uncategorized
tr: Sınıflandırılmamış

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Root
tr: Kök

en: 1 item | @count items
tr[0]: 1 öğe
tr[1]: @count öğe

en: Browser
tr: Tarayıcı

en: Installed
tr: Kurulu

en: Apply
tr: Uygula

en: Values
tr: Değerler

en: Invalid input
tr: Geçersiz girdi

en: Select terms from vocabulary @voc
tr: Terimleri şu sözlükten seçin @voc

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Add media
tr: Medya ekle

en: Asc
tr: Artan

en: Display error message
tr: Hata iletisini görüntüle

[ctx: Sort order]
en: Numerical
tr: Sayısal

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
tr: Alfabetik

en: Master
tr: Ana (master)

en: Media type
tr: Medya tipi

en: Select media
tr: Medya seç

en: Save and select
tr: Kaydet ve seç

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
tr: Tümü için boş bırakın. Aksi takdirde, "Herhangi Biri" yerine, seçilen birinci terim varsayılan olur.

en: Delete media
tr: Ortamı sil

en: Media name
tr: Medya adı

en: Add @type via URL
tr: URL'den @type ekle

en: Allowed providers: @providers.
tr: İzin verilen sağlayıcılar: @providers.
