Media Embed Extra (1.0.0-beta3) - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Media
uk: Медіа

en: About
uk: Про модуль

en: Embed media
uk: Вбудувати медіа

en: Embeds media items using a custom tag, <code>&lt;drupal-media&gt;</code>. If used in conjunction with the 'Align/Caption' filters, make sure this filter is configured to run after them.
uk: Вбудовує медіа-об'єкти за допомогою спеціального тегу <code>&lt;drupal-media&gt;</code>. Якщо використовується разом із фільтрами "Вирівнювання/Підпис", впевніться, що цей фільтр налаштований на запуск після них.
