Media entity (8.x-1.0-beta2) - en to am translation catalogue (25 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: List
am: ዝርዝር

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Edit
am: አርትእ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: View
am: ትይታ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Published
am: የታተመ

en: Provider
am: አቅራቢ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Authoring information
am: የድርሰቱ መረጃ

en: Create new revision
am: አዲስ ክለሳ ፍጠር

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: Create @name
am: @name ፍጠር

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: Revision information
am: የክለሳ መረጃ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ

en: Third party settings
am: የሦስተኛ ወገን ቅንብሮች
