Media entity (8.x-1.0-beta2) - en to da translation catalogue (61 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: List
da: Vis

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: True
da: Sandt

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: Created
da: Oprettet

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: Published
da: Udgivet

en: Desc
da: Faldende

en: Now
da: Nu

en: Provider
da: Udbyder

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Authoring information
da: Forfatter

en: ago
da: siden

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Changed
da: Ændret

en: Date created
da: Dato oprettet

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Apply
da: Udfør

en: Language code
da: Sprogkode

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Create @name
da: Opret @name

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Revision information
da: Versioner

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Edit URL
da: Redigér URL

en: Date changed
da: Dato ændret

en: Revision log message
da: Logbesked

en: Administer media
da: Administrér media

en: View media
da: Vis media

en: Requires locale.module
da: Kræver locale.module

en: Add media
da: Tilføj media

en: Linked to content
da: Linket til indhold

en: Asc
da: Stigende

en: Create media
da: Opret media

en: Third party settings
da: Tredjepartsindstillinger

en: Briefly describe the changes you have made.
da: Giv en kort beskrivelse af dine ændringer.

en: Revision timestamp
da: Version timestamp

en: Field map
da: Felt mapning

en: The time that the current revision was created.
da: Tidspunktet hvor den aktuelle version blev opdateret.

en: The log entry explaining the changes in this revision.
da: Logbeskeden som beskriver ændringerne i denne version.

en: Update any media
da: Opdatér alle medier

en: Delete media
da: Slet medie

en: Delete any media
da: Slet alle medier

en: Revision Log
da: Revideringslog
