Media entity (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (60 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Description
fa: توضیحات

en: Language
fa: زبان

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: True
fa: صحیح

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Updated
fa: به‌روز

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Revision ID
fa: شناسه نسخه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Media
fa: رسانه

en: Desc
fa: نزولی

en: Now
fa: اکنون

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authoring information
fa: اطلاعات نویسنده

en: ago
fa: پیش

en: Publishing options
fa: گزینه‌های انتشار

en: Create new revision
fa: ایجاد نسخه جدید

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Default options
fa: گزینه‌های پیش‌فرض

en: Apply
fa: تایید

en: Language code
fa: کد زبان

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Create @name
fa: ایجاد @name

en: 1
fa: ۱

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Bundle
fa: بسته

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: Language settings
fa: تنظیمات زبان

en: - All -
fa: - همه -

en: Edit URL
fa: ویرایش آدرس

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
fa[0]: آیا از حذف این مورد اطمینان دارید؟
fa[1]: آیا از حذف این موارد اطمینان دارید؟

en: Add media
fa: افزودن رسانه

en: Linked to content
fa: پیوند شده به محتوا

en: Save and publish
fa: ذخیره و انتشار

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Save and keep published
fa: ذخیره و منتشر شده بماند

en: Save and unpublish
fa: ذخیره و عدم انتشلر

en: Save and keep unpublished
fa: ذخیره و منتشر نشده بماند

en: The log entry explaining the changes in this revision.
fa: تاریخچه تغییراتی را که ایجاد کرده‌اید را ثبت کنید.

en: Media name
fa: نام رسانه
