Media entity (8.x-1.0) - en to he translation catalogue (60 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Edit
he: עריכה

en: Reset
he: איתחול

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: True
he: אמת

en: View
he: צפיה

en: URL
he: כתובת URL

en: Updated
he: עודכן

en: Created
he: נוצר

en: Revision ID
he: מס' זיהוי גרסה

en: Published
he: מפורסם

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Media
he: מדיה

en: Desc
he: יורד

en: Now
he: עכשיו

en: Provider
he: ספק

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Authoring information
he: מידע על המחבר/ת

en: ago
he: לפני

en: Publishing options
he: אפשרויות פרסום

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: Changed
he: השתנה

en: Date created
he: נוצר בתאריך

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Default options
he: אפשרויות ברירת מחדל

en: Apply
he: החל

en: Language code
he: קוד השפה

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Field mapping
he: מיפוי שדות

en: Create @name
he: יצירת @name

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: Bundle
he: חבילה

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: Language settings
he: הגדרות שפה

en: - All -
he: - הכל -

en: Publishing status
he: מפורסם

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Edit URL
he: עריכת כתובת URL

en: Date changed
he: התאריך השתנה

en: Add media
he: הוספת מדיה

en: Save and publish
he: שמירה במצב מפורסם

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Create media
he: יצירת מדיה

en: Save and keep published
he: לשמור ולהשאיר במצב מפורסם

en: Save and unpublish
he: שמירה במצב לא מפורסם

en: The log entry explaining the changes in this revision.
he: הסבר לשינויים שהכנסת בגרסה זו
