Media entity (8.x-1.3) - en to vi translation catalogue (31 entries)

en: Delete
vi: Xóa

en: Content
vi: Nội dung

en: Type
vi: Kiểu

en: Author
vi: Tác giả

en: List
vi: Danh sách

en: Description
vi: Mô tả

en: Edit
vi: Sửa

en: Name
vi: Tên

en: Label
vi: Nhãn

en: View
vi: Xem

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Revision ID
vi: ID bản hiệu đính

en: Published
vi: Đã công bố

en: Thumbnail
vi: Ảnh thu nhỏ

en: Media
vi: Phương tiện

en: Now
vi: Bây giờ

en: Authoring information
vi: Thông tin tác giả

en: ago
vi: trước

en: Publishing options
vi: Tùy chọn xuất bản

en: Create new revision
vi: Tạo bản hiệu đính mới

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Date created
vi: Ngày tạo

en: Default options
vi: Tùy chọn mặc định

en: Language code
vi: Mã ngôn ngữ

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: Language settings
vi: Thiết lập ngôn ngữ

en: Edit URL
vi: Chỉnh sửa URL

en: Date changed
vi: Ngày đã được thay đổi.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
vi[0]: Bạn có chắc muốn xoá mục này không?

en: media
vi: phương tiện

en: Linked to content
vi: Liên kết tới nội dung
