Media entity (8.x-1.8) - en to th translation catalogue (34 entries)

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: View
th: ดู

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Revision ID
th: แก้ไข ID

en: Media
th: สื่อ

en: Now
th: เดี๋ยวนี้

en: Authoring information
th: ข้อมูลผู้เขียน

en: Publishing options
th: ตั้งค่าการตีพิมพ์

en: Create new revision
th: บันทึกเป็นรุ่นใหม่

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Date created
th: วันที่สร้าง

en: Not published
th: ไม่ได้ตีพิมพ์

en: Default options
th: ตัวเลือก

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Uses
th: ใช้

en: Language settings
th: ตั้งค่าภาษา

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: Edit URL
th: แก้ไข URL

en: Date changed
th: วันที่เปลี่ยนแปลง

en: Image style
th: ลักษณะของรูป

en: Save and publish
th: บันทึกและเผยแพร่

en: Revision timestamp
th: เวลาในการแก้ไข

en: Save and keep published
th: บันทึกและเก็บไว้เผยแพร่

en: Save and unpublish
th: บันทึกและยกเลิกการเผยแพร่

en: Save as unpublished
th: บันทึกและไม่เผยแพร่

en: The time that the current revision was created.
th: เวลาการแก้ไขล่าสุด

en: The log entry explaining the changes in this revision.
th: การบันทึกการอธิบายการเปลี่ยนแปลงในการแก้ไข
