Media entity (8.x-2.0-beta1) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Name
pt: Nome

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: Media
pt: Mídia

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Changed
pt: Alterado

en: Media entity
pt: Entidade de mídia

en: The user ID of the author.
pt: O ID do usuário do autor.

en: The thumbnail of the media item.
pt: A miniatura do item de mídia.

en: The time the media item was created.
pt: A hora que o item de mídia foi criado.

en: The time the media item was last edited.
pt: A hora que o item de mídia foi editado pela última vez.
