Media entity audio (8.x-2.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (9 entries)

en: Download
ru: Скачать

en: Audio
ru: Аудио

en: Media
ru: Мультимедиа

en: The directory %directory does not exist.
ru: Каталог %directory не существует.

en: Allowed extensions
ru: Допустимые расширения файлов

en: The directory %directory is not writable.
ru: Каталог %directory недоступен для записи.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
ru: Не удалось создать этот каталог в автоматическом режиме, возможно из-за настроек прав доступа. Для продолжения установки, пожалуйста, или создайте каталог и выставьте ему права доступа вручную, или убедитесь, что установщик имеет права на создание этого каталога. Более подробная информация доступна в INSTALL.txt или в <a href=":handbook_url">онлайн документации</a>.

en: Media bundle
ru: Медиа-пакет

en: "Audio" media source configuration
ru: "Аудио" настройка медиа источника
