Media Entity Calameo (1.0.3) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Status
pt: Estado

en: Comments
pt: Comentários

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: Add
pt: Adicionar

en: Format
pt: Formato

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Downloads
pt: Descargas

en: API key
pt: Chave API

en: Not configured
pt: Não configurado

en: Favorites
pt: Favoritos

en: Image field display format settings
pt: Configurações de formato de exibição do campo de imagem

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
pt: Não foi possível transferir a miniatura remota de {url}.
