Media entity icon (8.x-1.0-beta1) - en to cy translation catalogue (7 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Edit
cy: Golygu

en: Name
cy: Enw

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Thumbnail
cy: Disgrifiad Cryno

en: Media
cy: Cyfryngau
