Media entity image (8.x-1.3) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Image
pt: Imagem

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Media
pt: Mídia

en: Allowed file extensions
pt: Extensões de arquivo permitidas

en: File MIME
pt: Tipo MIME do arquivo

en: About
pt: Sobre

en: Upload images
pt: Enviar imagens

en: Allowed extensions
pt: Extensões permitidas

en: Uses
pt: Usos

en: Submit button text
pt: Texto do botão Enviar

en: Field with source information
pt: Campo com informações de origem

en: Upload location
pt: Localização do arquivo carregado

en: Allow multiple uploads
pt: Permitir uploads múltiplos
