Media entity Instagram (3.0.2) - en to tr translation catalogue (11 entries)

en: Add
tr: Ekle

en: Visible
tr: Görünür

en: Media
tr: Medya

en: Hidden
tr: Gizli

en: Add @type
tr: @type ekle

en: Maximum width
tr: En fazla genişlik

en: Thumbnail width
tr: Küçük resim genişliği

en: Thumbnail height
tr: Küçük resim yüksekliği

en: Resource type
tr: Kaynak türü

en: Could not retrieve the remote URL (@url).
tr: Uzak URL (@url) getirilemedi.

en: The name of the author/owner
tr: Yazarın/sahibin adı
