Media entity Instagram (3.0.4) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Add
de: Hinzufügen

en: Visible
de: Sichtbar

en: Media
de: Medien

en: Hidden
de: Ausgeblendet

en: Add @type
de: @type hinzufügen

en: Maximum width
de: Maximale Breite

en: Thumbnail width
de: Miniaturbildbreite

en: Thumbnail height
de: Miniaturansichtshöhe

en: Facebook App ID
de: Facebook-App-ID

en: App ID
de: App-ID

en: Resource type
de: Ressourcentyp

en: Media entity Instagram settings
de: Media-entity-Instagram-Einstellungen

en: Instagram shortcode
de: Instagram-Shortcode

en: Instagram embed
de: Instagram Einbetten

en: Caption hidden
de: Bildbeschriftung ausgeblendet

en: Caption: @hidecaption
de: Bildbeschriftung: @hidecaption

en: Could not retrieve the remote URL (@url).
de: Die externe URL (@url) konnte nicht gefunden werden.

en: The name of the author/owner
de: Name des Autors/Besitzers

en: The name of the provider
de: Der Name des Anbieters

en: The URL of the provider
de: Die URL des Anbieters

en: Default name of the media item
de: Standardname des Mediums

en: Local URI of the thumbnail
de: Lokale URI der Miniaturansicht

en: The width of the resource
de: Die Breite der Ressource

en: The HTML representation of the resource
de: Die HTML-Darstellung der Ressource

en: Media Entity Instagram provider.
de: Media-Entity-Instagram-Dienstanbieter.
