Media entity Instagram (3.0.4) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: Add
fr: Ajouter

en: Media
fr: Média

en: Hidden
fr: Caché

en: Add @type
fr: Ajouter @type

en: Maximum width
fr: Largeur maximum

en: Thumbnail width
fr: Largeur de la vignette

en: Thumbnail height
fr: Hauteur de la vignette

en: Facebook App ID
fr: Identifiant (ID) de l'App Facebook

en: App ID
fr: Identifiant (ID) de l'application

en: Resource type
fr: Type de ressource

en: Instagram settings
fr: Paramètres Instagram

en: Could not retrieve the remote URL (@url).
fr: L'URL distante (@url) n'a pas pu être récupérée.

en: The name of the author/owner
fr: Le nom de l'autheur/propriétaire

en: The name of the provider
fr: Le nom du fournisseur

en: The URL of the provider
fr: L'URL du fournisseur

en: Default name of the media item
fr: Nom par défaut de l'élément média

en: Local URI of the thumbnail
fr: URI locale de la vignette

en: The width of the resource
fr: La largeur de la ressource

en: The HTML representation of the resource
fr: La représentation HTML de la ressource
