Media entity Instagram (3.0.7) - en to hu translation catalogue (17 entries)

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Visible
hu: Látható

en: Media
hu: Média

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Add @type
hu: @type hozzáadása

en: Maximum width
hu: Maximális szélesség

en: Thumbnail width
hu: Bélyegkép szélessége

en: Thumbnail height
hu: Bélyegkép magassága

en: Resource type
hu: Forrástípus

en: Could not retrieve the remote URL (@url).
hu: @url távoli webcím nem érhető el.

en: The name of the author/owner
hu: A szerző vagy a tulajdonos neve

en: The name of the provider
hu: A szolgáltató neve

en: The URL of the provider
hu: A szolgáltató webcíme

en: Default name of the media item
hu: A médiaelem alapértelmezett neve

en: Local URI of the thumbnail
hu: Az előnézet helyi URI-ja

en: The width of the resource
hu: A forrás szélessége

en: The HTML representation of the resource
hu: Az erőforrás HTML ábrázolása
