Media entity Instagram (3.0.7) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Add
uk: Додати

en: Visible
uk: Видиме

en: Media
uk: Медіа

en: Hidden
uk: Приховано

en: Add @type
uk: Додати тип @type

en: Maximum width
uk: Максимальна ширина

en: Thumbnail width
uk: Ширина мініатюри

en: Thumbnail height
uk: Висота мініатюри

en: Facebook App ID
uk: ID Facebook-програми

en: App ID
uk: Ідентифікатор програми

en: Resource type
uk: Тип ресурсу

en: Could not retrieve the remote URL (@url).
uk: Неможливо видобути віддалений URL (@url).

en: The name of the author/owner
uk: Ім'я автора або власника.

en: The name of the provider
uk: Ім'я постачальника

en: The URL of the provider
uk: URL-адреса постачальника

en: Default name of the media item
uk: Базове ім'я для медіа-об'єкту

en: Local URI of the thumbnail
uk: Локальний URI мініатюри

en: The width of the resource
uk: Ширина ресурсу

en: The HTML representation of the resource
uk: HTML-подання ресурсу
