Media entity Instagram (3.0.8) - en to es translation catalogue (17 entries)

en: Add
es: Agregar

en: Media
es: Multimedia

en: Hidden
es: Oculto

en: Add @type
es: Añadir @type

en: Maximum width
es: Ancho máximo

en: Thumbnail width
es: Ancho de miniatura

en: Thumbnail height
es: Alto de miniatura

en: Facebook App ID
es: ID de aplicación de Facebook

en: Resource type
es: Tipo de recurso

en: Could not retrieve the remote URL (@url).
es: No se pudo recuperar la URL remota (@url).

en: The name of the author/owner
es: El nombre del autor/propietario.

en: The name of the provider
es: El nombre del proveedor

en: The URL of the provider
es: La URL del proveedor

en: Default name of the media item
es: Nombre predeterminado del elemento media

en: Local URI of the thumbnail
es: URI local de la imagen en miniatura

en: The width of the resource
es: El ancho del recurso

en: The HTML representation of the resource
es: Representación HTML del recurso
